راهنمای خرید موکت

استفاده از موکت در دکوراسیون داخلی یکی از بهترین گزینه ها برای تزئین کف است. ما در مقاله راهنمای خرید موکت قصد داریم به مواردی که در انتخاب موکت تاثیر گذار می‌باشند اشاره کنیم و شما را برای خرید موکت مناسب راهنمایی کنیم.

خرید موکت

خرید موکت سیزال، انتخابی بهتر

شاید اولین نکته ای که برای خرید موکت باید بپرسید این باشد که موکت را برای کجا می خواهید؟ در موکت های سیزال شما چند نوع مدل موکت خواهید یافت: 

موکت مسکونی، موکت اداری، موکت هتلی که هر کدام به نوبه خود مناسب برای استفاده در محیط های جداگانه‌ای هستند.

داشتن یک کف زیبا در محیط هایی که در آن حضور می‌یابید یک مزیت بزرگ محسوب می شود که زیبایی های بصری با جلوه ویژه فضا را دوچندان می‌کند. بدون شک موکت سیزال را می توان از بهترین موکت های موجود دانست که از لحاظ کیفیت در درجه بالایی قرار دارند.

بهترین موکت تایل Dye Lab

نکاتی درباره خرید موکت

تفاوت یک موکت با کیفیت و بی کیفیت در بافت آنهاست. اغلب موکت های مرغوب دارای بافت های بهتری هستند. برای مثال بافت ساکسونی، فریز، بِربِر، کات و لوپ، هر کدام از این نوع بافت ها ظاهر فوق العاده و منحصر به فرد خود را دارند. استفاده از موکت ها برای پوشش کامل فضای داخل در کنار متریال و دیزاین های دیگر می تواند به نمای محیط کمک بسزایی کند.

همچنین اگر قصد دارید با موکت های مناسب برای اتاق کودک آشنا شوید این مقاله پیشنهاد می شود: راهنمای انتخاب موکت در طراحی اتاق کودک

یک سوال جالب اینکه: آیا تا به حال به صدا‌هایی که از پارکت و لمینت بعد یک مدت استفاده شنیده اید؟ قطعاً این صدا‌ها دلنشین نخواهد بود.

الیاف نرم و راحت باعث ایجاد حس راحتی شده است که موکت می تواند برای افراد بزرگسال و یا نوزاد فراهم کند. این مورد هم قابل قیاس با کفپوش ها نیست هر چند که مرغوب باشند این ویژگی باعث شده تا هر وقت که خواستید بتوانید روی موکت دراز بکشید و استراحت کنید. البته توجه کنید که حتماً جنس موکت از نوع مرغوب باشد.

موکت در نقش یک عایق گرما و سرما

موکت را می توان یک عایق حرارتی عالی به حساب آورد. در تمام فصل های سال اعم از گرم یا سرد، زمستان یا تابستان حس مطلوبی در محیط ایجاد می کند. توجه داشته باشید محصولات سیزال با سیستم گرمایش از کف مشکلی ندارد.

مشکل کثیف شدن موکت

استفاده موکت نیاز به مراقبت بیشتر دارد که شامل کنترل رفت و آمد روی موکت است. البته افرادی که به صورت صحیح از موکت بهره برداری می کنند می توانند از مزایای موکت لذت ببرند. اما افرادی که بصورت اشتباه از موکت استفاده کنند باید نحوه استفاده صحیح از موکت را یاد بگیرند و سپس از آن استفاده کنند.

یک بحث نادرست درباره آلرژی زا بودن موکت

مبحث آلرژی‌زا بودن یا نبودن موکت و کفپوش‌های دیگر چندین سال‌ است که مورد توجه است. افراد با ترس از اینکه ممکن است موکت موجب افزایش یا شدت گرفتن آلرژی شود روبرو شوند اما طبق تحقیقاتی که صورت گرفته معلوم شد که آلودگی روی کفپوش های سخت مهار نمی‌شود و در هوا معلق می‌ماند. در صورتی که خرید موکت های مرغوب از معلق ماندن گرد و غبار و آلودگی های آلرژی زا در هوا جلوگیری می‌کند و میزان عوامل تشدید آلرژی را به حداقل می‌رساند.

ایجاد آرامش با خاصیت آکوستیک

بدیهی است که خاصیت آکوستیک که در موکت وجود دارد باعث به حداقل رسیدن صدا های اضافی محیط می‌شود. امروزه فضا‌های شهری ما مملو از صدا‌ها و آلودگی‌های صوتی مختلف می باشد. به این فکر کنید که با خرید موکت قسمت بسیار زیادی از صداهای ناخواسته محیط را می توان کاهش داد. و همانطور که همه ما می دانیم محیط آرام تر منجر به آرامش بیشتر در رفتار افراد حاضر در آن خواهد شد.

ایجاد یک محیط امن با خرید موکت

این مورد بیشتر از بقیه برای کسانی که دارای نوزاد هستند توصیه می شود و حتی خانواده‌ هایی که افراد کهن سال در بین اعضای خانواده دارند. خرید موکت به این علت توصیه می شود که این افراد نیازمند توجه بیشتری هستند. خرید موکت می تواند حوادث ناشی از بی احتیاطی در محیط خانه را به حداقل برساند.

موکت دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی