انواع دوردوزی موکت

انواع دوردوزی موکت

امروزه در طراحی داخلی فضای مسکونی، استفاده از فرش های مدرن، ساده و پرزدار بسیار مرسوم شده است. باتوجه به اینکه موکت های سیزال قابلیت استفاده به صورت فرش و قالیچه را نیز دارند و مشتریان زیادی از محصولات مسکونی سیزال در ابعاد دلخواه و کوچکتر از موکت، در خانه خود استفاده می کنند، باعث شده است تا نوع دوردوزی این فرش و قالیچه ها اهمیت ویژه ای پیدا کند. در این مقاله سعی بر آن شده تا برخی دوردوزی های مرسومی که سیزال انجام می دهد را برای شما شرح دهیم.

 

چرا دوردوزی؟

همان طور که می دانید بخش عمده ای از محصولات سیزال موکت می باشد و نحوه استفاده از موکت، نصب کامل بر زمین است. با نصب موکت کناره های کار توسط دیوار و یا پروفیل مهار خواهد شد. این موضوع باعث می شود ابعاد موکت همیشه ثابت بماند.

اما زمانی که شما بخواهید قسمتی از موکت را بدون نصب در فضای خود استفاده کنید، کناره های موکت به علت قابل برش بودن، ممکن است نخ کش شود که به مرور باعث به هم خوردن ابعاد آن و ریزش الیاف گردد، از این رو دوردوزی موکت الویت ویژه پیدا می کند که استحکام لازم را به فرش شما می دهد و از نخ کش شدن و ریزش الیاف جلوگیری خواهد کرد.

 

انواع دوروزی موکت

  •  نواردوزی:

نواردوزی موکت و قالیچه

دوردوزی با نوار، از مدل دوردوزی هایی هست که نوار پارچه ای (عموماً با پهنای 2.5 تا 4 سانتی متری) دور موکت دوخته می شود. این نوع دوردوزی بیشترین طرفدار را در بین دوردوزی ها دارد زیرا هم با موکت های پرز بلند و هم با موکت های پرز کوتاه جلوه خوبی خواهد داشت.

 

جهت مشاهده نمونه های متنوع محصولات نوار دوزی شده اینجا کلیک بفرمایید.

 

  •  شیرازه دوزی:

شیرازه دوزی موکت و قالیچه

دوردوزی با نخ به صورت دوار دور موکت از دیگر دوردوزی های مرسوم می باشد. این نوع دوردوزی عموماً برای موکت های پرز کوتاه مناسب است اما استفاده برای موکتهای پرز بلند نیز بلامانع هست.

 

 

 

جهت مشاهده نمونه های متنوع محصولات شیرازه دوزی شده اینجا کلیک بفرمایید.

 

  • دوردوزی Folding Edge:

انواع دوردوزی موکت

جدیدترین نوع دوردوزی که بابت زیبایی خاص آن طرفدار زیادی در بین مخاطبین پیدا کرده است، مدلی است که در آن لبه های موکت از هر ضلع 5 سانتی متر به زیر موکت تا می شود، الیاف قسمت تا شده برش داده می شود و در نهایت با استفاده از نمد و نوارهای پارچه ای در زیر موکت به هم چسبانده می شود. این مدل علاوه بر زیبایی، حدود 5 میلی متر نیز به ارتفاع موکت اضافه می کند. از این مدل به دوردوزی با نمد، دوردوزی لبه برگردانده نیز نام برده می شود.

 

جهت مشاهده نمونه های متنوع محصولات دوردوزی Folding Edge اینجا کلیک بفرمایید.

 

برای مشاوره یا کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02172412113 واحد پشتیبانی سیزال تماس حاصل فرمایید.

 

سایر مطالب: