آبی کلاسیک رنگ سال ۲۰۲۰

آبی کلاسیک در طراحی داخلی و موکت

آسمان های آبی، اقیانوس های زندگی، طعم هدف، طلوع عصر جدید در غروب، بیان کننده طبع بلند و پایدار اینها ویژگی هایی بود که از طرف شرکت پنتون برای انتخاب آبی کلاسیک عنوان شد.
این رنگ حس آرامش را در ما بر می انگیزد: همچنین میتوان گفت آبی کلاسیک یک رنگ قابل اتکاست رنگی که میتوانیم به آن اعتماد کنیم.
رنگ آبی کلاسیک رنگی ساده اما چشمگیر یادآور آسمان و آب های آرام دریا است که ما را برای ورود به یک دوره جدید مطمئن و پایدار می سازد انتخاب این رنگ کلاسیک به معنای بازگشت به گذشته در این هرج و مرج جهانی نیست بلکه به‌معنای تفسیر جدیدی از رنگ های محبوب گذشته در عصر حاضر است.

رنگ آبی کلاسیک در طراحی داخلی و به ویژه در موکت میتواند ویژگی های خود را به عرصه نمایش بگذارد. این رنگ مطمئناً با خود آرامش و انسجامی به همراه دارد که میتواند به راحتی ارتباط برقرار کند در ضمن آبی کلاسیک رنگی است که با بیشتر طیف های رنگی میتواند همنشینی جذاب و استانداردی ایجاد کند.

ترند های رنگی موکت در سالی که گذشت

ترند های رنگی موکت

 

گرایشات و تمایل های رنگی که در یک سال می تواند بوجود بیاید در انتخاب مد برای سال آینده، خلق آثار هنری جدید و نو، جذابیت آفرینی بصری برای صنعت چاپ و … می تواند، تاثیر زیادی داشته باشد. تحقیقات زیادی در این زمینه برای ترندها و تمایلات رنگی در سال 2019 انجام شده است که در ادامه می توانید با این ترندها در زمینه موکت و کفپوش بیشتر آشنا شوید.

رنگ مرجانی

همانطور که احتمالا خبر دارید، رنگ سال 2019 رنگ مرجانی یا به انگلیسی Pantone Living Coral است. هر رنگی که برای یک سال انتخاب می شود، باعث می شود که فروش محصولات و کالاهایی با آن رنگ هم به مراتب افزایش پیدا کند. در واقع رنگ انتخابی هر سال بر تصمیم گیری برای خرید یک کالا تاثیر مستقیمی دارد. سال 2019 سالی بود که استفاده از این رنگ و تمایل برای خرید کالاهای با این رنگ، بسیار زیاد بود.

در این زمینه شرکت های زیادی توانستند با استفاده از این طیف رنگی محصولات پر روحی را به بازار تزریق کنند و فروش خوبی داشته باشند. نمونه آن هم که احتمالا شما هم مشاهده کردید، کفپوش های مرجانی یا همین طیف رنگی در شرکت های بزرگ مد و استایل بود. این رنگ و طیف هایش حتی در مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری برای کفپوش ها استفاده شدند.

 

در سال های اخیر شاهد افزایش رشد محبوبیت رنگ سبز و طیف های آن در جامعه هستیم. طیف های زیادی از رنگ سبز در صنعت مد و تولید مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رنگ انواع سبزیجات با تفاوت در میزان سبز بکار رفته
 • گیاهان با سبز روشن
 • طیف رنگی انواع زمردها
 • و …

رنگ نعنایی در سال 2019 شاهد استقبال بی نظیری بود. البته تعداد زیادی از کارشناسان بر این باورند که این رنگ در سال 2020 بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد و در واقع ظرفیت های پنهان آن شکوفا می شود. برای نمونه استفاده از این رنگ و طیف های آن در موکت می توانید به عکس زیر نگاهی بیندازید که کفپوش هایی را با رنگ نعنایی و طیف های آن نشان می دهد.

رنگ خاکستری

همیشه شاهد رنگ های پرجنب و جوشی بودیم که در مدت زمان خاصی تمایلات به آن ها زیاد می شود، اما به زودی هم محو می شوند. در واقع ترند شدن رنگ خاکستری در سال 2019 این موضوع را اثبات می کرد که در کنار رنگ های پرجنب و جوش، رنگ های آرام همیشه باید وجود داشته باشند و حتی گاهی می توان آن ها را در پس زمینه کارها مورد استفاده قرار داد.

رنگ خاکستری که ماهیت نه گرم و نه سردی دارد، می تواند اتاق را به رنگ های مختلفی تقسیم بندی کند. در واقع تمامی طیف های رنگی که با استفاده از رنگ خاکستری می توانند، بوجود بیایند برای روشنایی بخشی به اتاق ها می توانند، مورد استفاده قرار بگیرند. اگر از الگوهای صحیحی برای استفاده از رنگ، استفاده شود شاهد جذابیت زیاد در مکان یا کالایی هستیم که از این رنگ استفاده شده است. رنگ خاکستری از گذشته در موکت ها و کفپوش ها استفاده می شده است که نمونه رنگ های آن را در عکس بالا می توانید مشاهده کنید.

احتمالا در حال حاضر ذهن شما درگیر است که در رنگ سال ۲۰۲۰ کدام رنگ است؟ رنگ سال ۲۰۲۰ که چهارم دسامبر از سوی کمپانی پنتون اعلام شد، آبی کلاسیک است.

همه چیز درباره موکت

درباره موکت

موکت و فرش در فرهنگ و تاریخ ما ایرانیان نقش بسیار پررنگ و مهمی داشته و دارد. هریک از ما به سلیقه و معیارهای خود، امکان دارد یک نوع موکت یا کفپوش را انتخاب کنیم. با توجه به طیف گسترده  محیط هایی که میتوانیم از موکت به عنوان کفپوش در آن استفاده کنیم، انتخاب محصولی که تمام نیازهای ما را برطرف کند، بسیار مهم است.

هماهنگی با دیگر المان های موجود در فضا

بسیاری از ما شاید فقط به طرح و شکل ظاهری موکت و هماهنگی آن با رنگ پرده یا مبلمان با دکوراسیون داخلی توجه می کنیم. اما در مورد همین محصولی که در شبانه روز آن را میبینیم و زیر پاهایمان احساسش میکنیم. نکته های بسیار زیادی نهفته است. یک کفپوش مناسب مانند موکت علاوه بر کاربردش به عنوان فرش،عایق دما، صدا و جذب تعلیق غبار در فضا است.

تاثیر بسزای موکت در محیط

موکت از منظر زیبایی شناسی و روانشناختی نقش به مراتب مهمتری را ایفا میکند. چنین کفپوشی برای فضا مانند لباسی است که با طرح و نقش خود به فضای پیرامون شخصیت منحصربه فردی می بخشد. انتخاب طرح موکت برای سالن پذیرایی منزل یا اتاق خواب یک کودک، دفتر یک شرکت خصوصی یا تالار همایش های یک موسسه میتواند به طور مستقیم بر طراحی داخلی آن فضا تاثیر گذار باشد. در هر صورت شما با این کفپوش دیر آشنا به راحتی میتوانید به محیط مورد نظرتان حال هوایی دیگر  ببخشید.

مزایا و معایب موکت گزینه های جالب توجهی را شامل می شود. که نسبت به سایر کفپوش های دیگر از جمله پارکت، لمینت یا سنگ نمود بیشتری پیدا می کند. در صورتی که اطلاعات درستی از مزایای و معایب کفپوش های موجود داشته باشیم قطعاً میتوان انتخاب بهتری داشت.

در ادامه مواردی را بر شمرده ایم که قطعاً در انتخاب شما تاثیر گذار خواهند بود.

۱- بافت های متفاوت، فضا های متفاوت

موکت های مرغوب دارای بافت های متفاوتی هستند. از جمله بافت ساکسونی، فریز، بربر و کات و لوپ، هر کدام از این بافت ها میتوانند ظاهر فوق العاده ای داشته باشند. استفاده از موکت جهت پوشش تمام فضا یا استفاده از آن در کنار متریال های دیگر  باز میتواند به بهبود فضای شما کمک کند.

و نبود شکلی از الیاف و بافت در محیط مانند موکت های مدرن یا فرش مطمئناً هویت یک فضای اصیل را نخواهد داشت. در انتها به این نتیجه می رسیم که میتوان با این محصول تناسب های فوق العاده ای در محیط به وجود آورد.

۲- راحتی موکت

تا به حال حتماً متوجه صدا های ناملایم پارکت و لمینت بعد از مدتی استفاده  شده اید. نکته هایی اساسی وجود دارد که موکت به خودی خود آنها را در هر حالتی حل کرده است. بعلت انعطاف پذیری الیاف این مشکل به راحت ترین شکل ممکن حل میشود،

حس راحتی که موکت میتواند برای افراد بزرگسال و یا نوزاد ایجاد کند، قابل مقایسه با هیچکدام از کفپوش های دیگر نیست. هر زمان که احساس خستگی کردید و نیاز به استراحت داشتید، تنها کافی است روی آن دراز بکشید، بخوابید یا خستگی در کنید.

۳- موکت،عایق گرما و سرما

موکت یک عایق حرارتی عالی به حساب می آید. در فصول گرم یا سرد سال حس مطلوبی را در محیط فراهم می کند. دمای مطلوب به معنای جلوگیری از هدر رفت انرژی و صرفه جویی در مصرف آن در تمام طول سال میباشد.

به علاوه محصولات سیزال از سیستم گرمایش از کف نیز پشتیبانی میکند. و شما حتی با وجود سیستم گرمایش از کف نیز به راحتی میتوانید از آن استفاده کنید.

۴- معضل کثیف شدن

استفاده از کفپوشی مانند موکت نیاز به توجه به مسائلی چون کنترل رفت و آمد و مراقبت همیشگی دارد. کسانی که به درستی از موکت استفاده کنند میتوانند از مزایای آن لذت ببرند ، اما کسانی که بدون داشتن اطلاعات درست تصمیم به استفاده از موکت میگیرند. با مشکلات کثیفی و شستشو حجم زیادی از الیاف مواجه میشوند.

۵-کاهش آلرژی

بحث آلرژی زا بودن یا نبودن موکت و کفپوش های دیگر، سالهاست که مورد توجه است. و افراد با ترس از اینکه ممکن است موکت موجب تشدید آلرژی شود مواجه بوده اند. اما  بر اساس تحقیقات انجام شده جواب درست این است که آلودگی روی کفپوش های سخت مهار نمی شود، و به عبارتی معلق میماند. در صورتی که موکت های مرغوب از معلق ماندن گرد و غبار و آلودگی های آلرژی زا در هوا جلوگیری میکنند. و میزان عوامل تشدید آلرژی را به حداقل می رسانند.

منبع: spruce

۶- آرامش

همه ما میدانیم که خاصیت آکوستیک موکت موجب به حداقل رسیدن صدا های اضافی محیط می گردد. امروزه فضا های شهری ما مملو از صدا ها و آلودگی های صوتی مختلف میباشد. به این فکر کنید که با استفاده از موکت قسمت بسیار زیادی از صداهای ناخواسته محیط را می توان کاهش داد. و  همانطور که همه ما میدانیم محیط آرام تر منجر به آرامش بیشتر در رفتار افراد حاضر در آن خواهد شد.

۷- محیط امن تر با موکت

برای کسانی که دارای نوزاد هستند. یا خانواده هایی که افراد کهن سال در بین اعضای خانواده دارند. موکت بودن کف فضا یا حداقل اتاق ها میتواند بهترین گزینه باشد. به این علت که این افراد نیازمند توجه بیشتری هستند. و قطع به یقین موکت میتواند حوادث ناشی از بی احتیاطی در محیط خانه را به حداقل برساند.

۸- قیمت موکت

قیمت موکت و هزینه استفاده از انواع موکت های مرغوب در برخی موارد حتی بیشر از سایر کفپوش ها تمام شود. اما صرف در نظر گرفتن هزینه اولیه خرید موکت نمیتواند ملاک انتخاب قرار گیرد. به این علت که ملاک انتخاب درست میزان کیفیت یک کالا و عملکرد آن در دراز مدت است.

خرید موکت مرغوب ضمن سرمایه گذاری و عدم نیاز به تعویض آن در کوتاه مدت، در میزان انرژی های مصرفی تاثیر گذار است، آلودگی های محیطی را کاهش می دهد، صدا های داخل و خارج از محیط را به حداقل رسانده و سلامت و امنیت شما را کنترل میکند.

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

کمک به تنظیم بهتر دمای محیط

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

امکان استفاده از صندلی چرخ دار در محیط اداری

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

مناسب برای استفاده بر روی پله

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

دارای نشان استاندارد معتبر محیط زیست

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

عدم سایش و کوبیدگی در صورت استفاده درست

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

آرامش بیشتر در محیط

ویژگی هایی که بر شمردیم هرکدام به نوبه خود میتوانند مزیت قابل ملاحظه ای در مقایسه با دیگر کفپوش ها باشند. هنگامی که از نزدیک با موکت در تعامل باشید و به صورت روزانه از آن استفاده کنید هر کدام از این ویژگی ها در بهترین حالت است که اهمیت پیدا می کند. برای مثال مزیت قابل انکاری مانند مقاومت در برابر سایش و کوبیدگی یکی از مهمترین عوامل در تمییز دادن یک محصول مرغوب با دیگر محصولات میباشد. و این عامل تقریبا مهمترین ویژگی موکت هست که هنگام استفاده مورد توجه بیشتری قرار خواهد گوفت.

یا در مورد الکتریسیته ساکن اگر بخواهیم به مواردی اشاره کنیم که در زندکی واقعی برای ما که از موکت استفاده میکنیم میتواند معضل آفرین باشد؛ این ویژگی در واقع همان راه حل نظافت آسان می باشد. کسانی تجربه  استفاده از موکت را دارند به خوبی به این نکته واقف هستند که هنگام نظافت روزانه مواردی چون پرز، کرک و مو جذب الیاف موکت شده و با استفاده از مکش جاروبرقی قابل جدا سازی نیست و حتماً این کار را باید بوسیله دست انجام داد که کار فوق العاده زمان‌بر و خسته کننده ایست.

در مقابل موکتی را تصور کنید که استاندارد عدم تولید الکتریسیته ساکن را دارا می باشد، به راحتی نظافت شده و مواردی چون کرک، پرز و مو به راحتی توسط جاروبرقی قابل جدا شدن هستند.

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

ویژگی فوق العاده ضد الکتریسیته ساکن

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

بهترین راه حلی برای مهار آلودگی صوتی

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

کیفیت بی مانند و تضمین مرغوبیت کالا

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

گردآوری مجموعه بی نظیری از طرح ها و رنگ ها بر اساس ترند های جهانی توسط معماران و طراحان داخلی

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

تنوع انتخاب بین بهترین گزینه های متناسب با فضای شما

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

گذراندن آزمایش های مختلف در راستای استاندارد های جهانی تولید موکت

پشتیبان برای پایداری ساختاری، حفاظت از الیاف و شکل­ دهی ایجاد شده است. پشتیبان­ ها سبک­های مختلفی دارند و می­توانند از مجموعه­ای از الیاف­های طبیعی تا الیاف­های مصنوعی تولید شود. یکی از مهمترین این پشتیبان­ها، پشتیبان اصلی می­باشد که از مواد سرسخت در هم بافته شده می باشد. در زیر انواع مختلف پشتسیبن های مورد استفاده در موکت را بر میشمریم.

پشتیبان یا بکینگ موکت چیست؟

 

پشتیبان برای پایداری ساختاری، حفاظت از الیاف و شکل­ دهی ایجاد شده است. پشتیبان­ ها سبک­ های مختلفی دارند و می­توانند از مجموعه­ای از الیاف­ های طبیعی تا الیاف­ های مصنوعی تولید شود. یکی از مهمترین این پشتیبان ­ها، پشتیبان اصلی می­باشد که از مواد سرسخت در هم بافته شده می باشد. در زیر انواع مختلف پشتیبان های مورد استفاده در موکت را بر میشمریم. در آخر این نکته را اضافه کنیم که پشتیبان های موکت های رول و پشتیبان موکت های تایل باهم متفاوت هستند.

این متریال در حال حاضر یکی از ارزشمند ترین مواد صنعت پتروشیمی به حساب می آید.زیرا pvc ارزان بوده و همچنین بسیار انعطاف پذیر است. یکی از ویژگی های این متریال سختی و مقاومت ذاتی آن است.

bitumen اصطلاحاً آسفالت نیز معنی می­شود و به نوعی می­توانیم از آن به عنوان پشتیبان قیر دار نام ببریم. این پشتیبان پرکاربردترین و قدیمی­ترین پشتیبان در صنعت موکت می­باشد. قیر طبیعی از ماسه­های نفتی آلبرتای کانادا بدست می­آید که اغلب با قیر مصنوعی، که از تقطیر نفت خام بدست می­آید، ترکیب می­گردد.

این پشتیبان از بازیافت موکت­ های تایلی بدست می­ آید. معمولاً 3% از موکت­های تایلی بر اثر برش پرت می­شوند که از این پرتی ­ها برای تولید پشتیبان جدید استفاده می­شود. این پشتیبان اصلاح شده مدل قیری است که با استفاده از گرما، حالت ارتجاعی داده شده و نرم­تر گردیده است و با استفاده از پشم شیشه مستحکم­ تر شده است دور آن نیز با پلی استر پوشیده می شود.

نام این پشتیبان بر اساس دسی­بل (dB) انتخاب شده است و علت آن این است که برای مقاومت بیشتر صدا و آکوستیک شدن طراحی شده است. به نوعی همان پشتیبان Back2Back ارتقاع یافته است.

پشتیبان اصلی تایل­ های آمریکایی (شرکت Show) می­باشد که به عنوان اولین پشتیبانی است که گواهینامه نقره­ ای استاندارد Cradle to Cradle را دریافت کرده است. که کاملاً قابل بازیافت و بدون PVCمی­باشد. این پشتیبان برای دوام بالا، کارایی بیشتر و بازیافت طراحی و تولید شده است.

یکی از پر استفاده ­ترین پشتیبان­ ها در موکت­های رولی، AB یا ActionBac می­باشد. این پشتیبان نسبت به پشتیبان FeltBac دارای اصطحکام بیشتری است که علت آن، بافته شدن الیاف ­های مصنوعی سخت و پایدار است.

یک پشتیبان منحصر به فرد می­باشد که از ترکیب یک لایه پشم و یک لایه PP بافته شده است. این پشتیبان بسیار قوی، پایدار و نرم می­باشد. گرمایش از کف و عایق صدا را بهبود می­بخشد و طول عمر موکت را افزایش می­دهد.

این پشتیبان حالت اکو شده ­ی FusionBac می­باشد که 100% از بازیافت بطری­ های پلاستیکی درست شده است و مناسب محیط زیست است.

موکت ­های با پشتیبان ­های ژلی بسیار سخت و مناسب برای مناطق پر تردد هستندکه نیازی به آندرلی نیز ندارد.

برای موکت­ های بافته شده مانند فرش، الیاف در پشتیبان باهم بافته می­شوند که دیگر نیازی به وجود 2 پشتیبان نیست به این پشتیبان ها Woven back می­گویند.

این پشتیبان برای چمن­ های مصنوعی و موکت­های Outdoor استفاده می­شود. این پشتیبان به صورت لاستیکی می­باشد، وزن آن سبک است و در برابر اشعه ماورا بنفش و تمامی شرایط آب ­وهوایی مناسب است.

الیاف مورد استفاده در موکت های اداری، مسکونی، هتلی و ... دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند. بعضی از آن ها برای مکان های کم تردد و برخی مناسب برای مکان های پرتردد هستند

جنس الیاف موکت:

الیاف مورد استفاده در موکت های اداری، مسکونی، هتلی و … دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند. بعضی از آن ها برای مکان های کم تردد و برخی مناسب برای مکان های پرتردد هستند بعضی از آن ها بسیار راحت تمیز میشوند و بعضی قابل شستشو نیستند، برخی از آن ها با قابلیت های عدم جذب کثیفی، قابلیت بالای انعطاف پذیری و غیره تولید شده اند و مابقی این قابلیت ها را شاید نداشته باشند. لازم است بدانید 80% قیمت موکت به الیاف آن برمیگردد، پس باید بدانید کدام یک از این کیفیت الیاف برای چه مکانی مناسب است.

پلی استر:

تا زمانی که آنرا با نایلون مقایسه نکنیم، انعطاف­ پذیری و مقاومت خوبی در برابر لکه دارد. پلی استر رنگ­ها و طرح­ های زیاد و خوبی را به ما پیشنهاد می­ کند. پلی­ استر ضد حساسیت است، در برابر رطوبت، بید و کپک­ زدن مقاوم و ارزان­تر از پشم و نایلون می­باشد. تا زمانی که از لکه­ های روغنی محافظت شود، قابلیت تمیزکردن و نظافت خوبی دارد و همچنین با شامپو و دیگر تمیزکننده­ های موکت نیز بسیار خوب عمل میکند.

پلی آمید:

این جنس از الیاف بهترین گزینه در بین نخ های مورد استفاده برای تولید موکت میباشد. در زیر ویژگی های این الیاف را میتوانید بررسی کنید.

 • حالت ارتجاعی بسیار عالی
 • مقاومت پیچ­ خوردگی­ های الیاف در برابر بازشدن
 • قابلیت تمیزشوندگی عالی
 • مقاومت زیاد در برابر کثیف­ شدن
 • قابلیت پنهان­ سازی کثیفی و چرک
 • مقاومت در برابر سایش
 • حداقل پرزدهی
 • طول عمر بالا

الیاف پشم

گرانترین و بهترین الیاف تولیدی برای موکت، از پشم تولید می­ شوند. لطافت، نرمی و احساس خوبی که این نوع الیاف به شما می­ دهند، بی همتاست. استقامت و انعطاف­ پذیری این الیاف بسیار بالاست اما از طرف دیگر قیمت موکت آن دو برابر نایلون میباشد. حتی بهترین الیاف تولیدی نیز نمی­ توانند تمام خصوصیت­ ها و مزایای پشم را درخود جای دهند.  الیاف آن دسته از  مدل های موکت هتلی که طراحی اختصاصی میشوند اغلب از این نوع الیاف هستند. این نوع الیاف بسیار راحت تمیز می­شوند اما برای نگهداری مناسب از آنها باید روش­ های مخصوص آنرا نیز فرا بگیرید تا طول عمر آن را افزایش دهید

پلی پروپیلن:

این الیاف در مقابل لک و کثیفی مقاوم هستند و قیمت موکت بافته شده از این الیاف ارزان تر از انواع دیگر الیاف میباشد. این نوع از الیاف به صورت Solution Dyed رنگرزی می­شوند. با این حال، این الیاف حالت ارتجاعی ضعیفی دارند. مدل های موکت ارزان­ از این الیاف می­ باشند. و همچنین دارای قابلیت­ های مقاومت در برابر آب و رطوبت، لکه، فشار زیاد و الکتریسیته ساکن می­ باشد. پلی ­پروپیلن برخلاف دیگر الیاف، آب را به خود جذب نمی­کند.

جنس موکت ها امکان دارد که ترکیبی از پلی آمید و پلی استر یا پلی استر و پلی پروپیلن باشد.

امروزه انواع موکت اداری رول و تایل به جهت خلق فضاهای مدرن به بخش جدا ناپذیری ازمحیط های پرتردد بدل شده است. کارایی موکت های اداری سیزال در محیط های پر ترافیک فوق العاده است

نقش موکت در فضای اداری

کاهش صدا در فضای اداری یکی از مهمترین مسئله های موجود در چنین فضا های پر تردد است.امروزه انواع موکت اداری به جهت خلق فضاهای مدرن به بخش جدا ناپذیری ازمحیط های پرتردد بدل شده است.

عملکرد موکت در محیط

کارایی موکت اداری در محیط های پر ترافیک فوق العاده است؛ به صورتی که نبود موکت در چنین فضاهایی کم کم به امری دور از ذهن بدل میشود.کاهش صدا در فضای اداری با ارائه انواع مختلف موکت اداری، تجاری توسط شرکت نوین سیزال صنعت به نوعی سعی در فرهنگ سازی هرچه بیشتر استفاده از این متریال محبوب در ایران داشته است.

کاهش آلودگی صوتی

از مزیت های غیر قابل انکار موکت میتوان به کاهش صدا در فضای اداری اشاره کرد. کاهش آلودگی صوتی محیط به آرامش هرچه بیشتر افراد حاضر در فضا نیز کمک میکند. و همین امر تاثیر بسزایی در بهبود عملکرد محیط دارد.

به حداقل رساندن آلودگی محیط

هنگامی که در یک محیط اداری بتوانیم آلودگی های صوتی مضر را به حداقل برسانیم. در واقع شاهد میزان آرامش بیشتری در فضا خواهیم بود. و همین امر ارتباط مستقیمی با نحوه عملکرد کارکنان و بهره وری دوچندان آنها خواهد داشت. استفاده از موکت در فضا حس گرما و صمیمیتی به فضا میبخشد، که میتوان جوی متفاوت از کار و زندگی را درهم آمیخت.

تنوع در طراحی فضا با استفاده از موکت

از طرف دیگر اشکال مختلف چیدمان، طرح های گوناگون و دسترسی به طیف های گسترده رنگی مواردی است، که به طراحان دکوراسیون داخلی امکان طراحی در ابعاد بسیار وسیعی را حتی در کنار پارکت و لمینت می دهد. یکی از مفاهیم کلیدی در طراحی با استفاده از موکت امکان استفاده از تمام قابلیت های فضا به شکلی عملکردگرا و نوآورانه در جهت کاهش صدا در فضای اداری میباشد.

وجود موکت دراکثر فضاها به معنای دمیدن روح معماری معاصر با بافت و رنگی نو در ابعاد فضاهای امروزی است. شرکت نوین سیزال صنعت بیش از یک دهه است که در بالاترین سطح ممکن به ارائه خدمتی نو همت گماشته است تا در خلق فضاهای ماندگار سهیم باشد.

موکت هتلی یکی از جنبه های هیجان انگیز و جذاب صنعت موکت و فرش به حساب می آید. این محصول یکی از المان های اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی هتل ها به شما می آید.

موکت هتلی و طراحی اختصاصی

موکت هتلی یکی از جنبه های هیجان انگیز و جذاب صنعت موکت و فرش به حساب می آید. این محصول یکی از المان های اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی هتل ها به شما می آید. در اقصی نقاط جهان هتل های ممتاز دارای موکت هایی با طراحی های بسیار جذاب و اختصاصی هستند. انتخاب این مورد مستلزم حصول اطمینان از کیفیت و استاندارد های لازم است.

کارشناسی متریال

چرا که وجود حساسیت های بسیار زیاد در کارشناسی متریال مورد استفاده جهت اطمینان از کیفیت الیاف، نحوه رنگرزی و مشخصات فنی اهمیت انتخاب آن را برای هتل ها دوچندان می کند. از این رو ارائه خدمات کامل طراحی اختصاصی برای هتل ها و فضا هایی که نیاز به خلق المان های منحصر به فرد در طراحی داخلی خود دارند تا کمک به تصمیم گیری در مورد عناصر فنی و نحوه اجرا توسط تیم طراحی مجرب سیزال با بالاترین کیفیت ممکن انجام می پذیرد.

موکت های اکسمینستر

موکت های اکسمینستر به علت نحوه تولید پیچیده ای که دارند و وجود کیفیت و دقت در تمام مراحل تولید این فرش ها، حس لوکس و منحصر به فردی را با خود به همراه داردوجود چنین موکت هایی در مراکز تجاری بزرگ ،فرودگاه ها، هتل ها یا حتی فضا های مسکونی ، امضایی از نوع توجه به کیفیت متریال استموکت های اکسمینستر گزینه اول متریال مورد استفاده برای کف در فرودگاه های بین المللی و هتل های رده بالا از سال های دور بوده است.

روند پیشرفت تولید موکت های اکسمینستر


طی دو قرن گذشته روند ساخت این نوع فرش ها تغییرات بسیار کمی داشته استاما پیشرفت ها تکنولوژی و روند طراحی  مشخصات این نوع فرش پشمی را به سطوح جدید وارد کرده است.  اضافه شدن رنگ های قابل استفاده از ۸ رنگ به ۱۲ رنگ و امروزه در بهترین حالت به ۳۲ رنگ حاکی از همین تاثیر تکنولوژی بر این صنعت بوده است. اما بعد از گذشت سالها روش تولید همچنان یکسان باقی مانده است که کمک شایانی به حفظ کیفیت آن کرده است.

منظر زیبایی شناسی موکت در کف فضا

استفاده از موکت و فرش های اکسمینستر با در نظر گرفتن ویژگی های طراحی آن به نوعی یک قطعه هنری در بستر فضا است که داستانی را با خود به فضا می آورد که تا سالها همچنان تکمیل کننده ویژگی ها هیجان انگیز آن محیط باقی می ماند.

مزایای موکت اکسمینستر:

 • ثبات ابعادی بیشتر موکت جهت جلوگیری از گسستگی الیاف
 • موکتی با ظاهر فوق العاده لوکس
 • طول عمر بسیار بالا
 • امکان طراحی های بسیار گسترده بر روی موکت
 • دقت فوق العاده در پیاده سازی طرح های پیچیده روی موکت
 • مقاومت بی نظیر موکت در برابر ترافیک و تردد
 • موکتی بسیار شبیه به فرش دستباف

معایب:
قیمت بسیار بالا

 

منبع: royal american carpet ، construction specifire

طراحی های منحصربفرد موکت

طراحی موکت توسط استدیوی طراحی زاها حدید

استودیوی طراحی زاها حدید از طرح­ موکت ­هایی رونمایی کرد که از پروژه­ های مؤسس فقید این استودیو مثل پروژه MAXXI  و مرکز فرهنگی بین­ المللی جوانان نانجینگ الهام گرفته شده ­اند.

این طرح ­ها دربرگیرندۀ چهار تمِ معمول کارهای زاها حدید هستند: خطوط راه­راه، شکل­های روبان مانند، مناظر پیکسلی شده و اشکال سلولی.

موکت

این چهار تم در 22 طرح فرش دستبافت که با دستگاه­های بافندگی اکسمینستر بافته شده ­اند به کار رفته­ اند.

این موکت توسط استودیوی طراحی زاها حدید برای شرکت تولیدی royal thai طراحی شده و re form  نام دارد علت این نامگذاری این است که هر یک از موکت ها نمایانگر پیکربندی مجدد و دگرگونی هستند.

این استودیوی طراحی که در لندن است اعلام کرده که « الگوهای هر گروه از موکت ها ، امضای زاها حدید را که همان درهم ­آمیختن، لایه ­بندی و بازی با نور و سایه است را در خود دارد.»

« در طرح فرش ­های شرکت تولیدی royal thai  از رنگ­های جدید سفارشی مثل فیروزه­ ای، قرمز و سبز استفاده شده است.»

تیم طراحی از طرح ساختمان­ها و محصولاتی در فرش­ ها استفاده می­کند که به راحتی قابل شناسایی باشند.

الگوی خطوط راه­راه که در موکت ­ها استفاده شده بیانگر طراحی سیال و فوتوریستیِ زاها حدید در ساختمان MAXXI : موزه ملی هنر قرن 21 ام در رم و روبان های فلزی موجدار نمای ساختمان نوساز 520W در خیابان 28 ام است.

الگوی موکت هایی که طرح پیکسلی دارند یادآور نمای سوراخ­ سوراخ ساختمان مرکز فرهنگی بین­ المللی جوانان نانجینگ است.

موکت

در عین حال الگوی موجدارِ موکت هایی که طرح روبان دارند در فضای داخلیِ گالریِ استودیویِ طراحی زاها حدید در کلرکنول لندن دیده می­شود. همچنین این الگو در طرح­ های پیچیده مثل مجسمۀ تالوسِ درهم پیچیده که با چاپگر سه بعدی ساخته شده و گروه تحقیقاتِ طراحی و محاسبۀ زاها حدید آن را طراحی کرده  هم دیده می­شود.

و در آخر، موکت هایی که الگوی سلولی دارند بسیار شبیه به فرم­های مشبک به کاررفته در پروژه هایی مثل جواهرات کلافی طلای سفید هستند که این تیم با همکاری برند جواهر سازی سوئیسی CASPITA آنها را تولید کرده است.

منبع: dezeen

موکت های طراحی شده

شرکت شاو کانترکت برای طراحی مجموعه‌ی موکت های تایل، از چشم‌اندازهای دوردست و مناظرطبیعی دورافتاده الهام می‌گیرد

این شرکت صاحب‌نام، که برای این موکت ها کاملاْ از طبیعت بکر و دوردستی الهام گرفته‌است که تکنولوژی و شیوه‌ی مدرن زندگی هنوز آن را تحت تأثیر قرار نداده است و به آن دست درازی نکرده است، به شکلی جسورانه به مناطق خلوت و دورافتاده در طبیعت سفر کرد تا از نزدیک روی آن زمین‌ها مطالعه و تحقیق کند. همچنین تیم پژوهش عنوان «خارج از زندگی مدرن» برای این موکت های تایل این مجموعه برگزید.

این شرکت خوشنام در زمینه‌ی تولید موکت بر این باور است که مجموعه کاشی‌هایی که در نتیجه‌ی این پروژه تولید می‌شوند و می‌‌توانند به عنوان قالیچه در اندازه‌‌های خاص (برای مکان‌های مشخصی از ساختمان) یا فرشی تمام عیار استفاده شوند پیوند انسان و طبیعت را به داخل ساختمان می‌آورد و خریدار را ترغیب می‌کند تا بیشتر به طبیعت فکر کند. اشلی اُلسن، مدیر طراحی شرکت، اظهار داشت:«این مجموعه فرصتی را فراهم کرد تا بتوان روال معمول و همیشگی را در هم شکست و به جستجوی تجربه های جدید در مناطق ناآشنا و دورافتاده پرداخت.»

اشلی اُلسن در ادامه گفت: «در این مجموعه الگوهای طراحی شده چشم‌اندازی مختصر را از مناظری که ما با آنها مواجه شدیم نشان می‌دهد».

این شرکت، با مشاهده‌‌ی دقیق و بررسی مناظر در مقیاس کوچک،  خط‌ کشی‌ها و نشانه‌گذاری های پیچیده را که توسط خزه، تارهای عنکبوت، رد حشرات ایجاد می‌شود به عنوان مدل و مرجع قرار داد و از آنها چهار الگوی متفاوت پدید آورد.

این تایل ها که هرکدام آنها از عناصر طبیعت الهام می‌گیرند.  رنگ‌های موجود در ساحل، صخره، و تپه‌ی شنی رنگهای ما را تشکیل می‌دهند که به ترتیب آبی تیره، خاکستری تیره، و رنگ بژ(خاکستری مایل به زرد) با سایه‌های زرد و نارنجی یا قرمزهستند. مشتریان می‌توانند این محصول را به صورت رول با بافت سفارشی تهیه کنند و همچینین از میان دو شیوه‌ی متفاوت بافندگی لوپ یکی را انتخاب کنند.

اُلسن در ادامه‌ی توضیحات خود بیان کرد: « (در این پروژه) لوحی از رنگ‌های اصیل و واقعی از پیرامون ما استخراج شده است.»

«رنگ‌های استفاده‌شده از میان کثرت رنگ‌ها درهمه‌ی آنچه که ما مشاهده کردیم انتخاب شده‌اند و بازتابی هستند از آنچه که طبیعت به شما ارائه می‌دهد، هنگامیکه از زندگی مدرن جدا شده و به طبیعت می‌روید»

منبع: dezeen

موکت های طراحی شده بر مبنای معماری لندن 

موکت طرح خطوط راه‌آهن یکی از هفت فرش به نمایش درآمده در نمایشگاه مبلمان استکهلم بود و این فرش به خطوط راه‌آهن لندن اشاره دارد.

طراح بریتانیایی، تام دیکسون، تحت تأثیر الگوهای موجود در اطراف شهر لندن، کلکسیونی از هفت موکت را برای یکی از تولیدکننده‌های دانمارکی به نام ege  طراحی کرده است. در فرش‌ها نقش‌هایی تکراری براساس اَشکال موجود در خیابان‌ها و ساختمان‌های اطراف شهر دیده می‌شود، از جمله پس‌زمینه‌ی روکش‌ سیمانی جاده، آجر و خطوط راه‌آهن.

اِگه عنوان کرد: «لندن نقطه‌ی حرکت برای این کلکسیون و برای تام دیکسون دنیایی الهام‌بخش است»؛ این تشکیلات پیش‌ از این برای طراحی مجموعه‌ای از فرش‌ها با یکی از طراحان ریکیاویک، یعنی کاترین اُلینا، همکاری کرده بود. این برند دانمارکی در ادامه گفت: « لندن شاید زیباترین و همین‌طور محسورکننده‌ترین شهر نباشد، اما مطمئنا یکی از پرکشش‌ترین شهرهای دنیا است».

در موکت تماماً سیاه که شبیه  به تَرَک میباشد ظاهر بتن شکسته شبیه‌سازی شده است.

در موکت طرح «خطوط راه‌آهن» دیکسون به خطوط راه‌آهن لندن اشاره شده است، اما در موکت طرح یورش امواج از حرکات نقاشانه‌ی رنگ‌های خاکستری، سیاه و سفید استفاده شده است. بنابر گفته‌ی دیکسون: «این کلکسیون مجموعه‌ای از الگوها و بافت‌هایی است که خودبه‌خود از پروسه‌ی ساخت‌وساز یا پروسه‌ی فرسایش حاصل شده‌اند».

دیکسون اضافه‌کرد: «من به چیزی فراتر از ماده و تأثیر آن بر مناظر معماری علاقه دارم. رنگ به‌عنوان یک الگو بسیار قدرتمند است، خصوصا هنگامی‌که درست مانند موکت سفارشی، در فضایی گسترده به‌کار برده شود». تمام این طرح‌ها مانند موکت های تایل یا موکت های بافته شده؛ علاوه‌ بر آن خریداران امکان ترکیب کردن الگوها و چیدمان دلخواه تایل های موکت را نیز دارند.

فرش سیاه و سفید تام دیکسون به نام «جریان» به‌نظر امواج رودخانه‌ی تایمز در لندن را به نمایش می‌گذارد.

موکت طرح آجر دیکسون شامل اَشکال سبز مستطیلی می‌شود که به‌صورت نامنظمی کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

این نخستین باری نیست که دیکسون آثارش را براساس اَشکال معماری طراحی کرده است. او اخیرا با بیسازا  همکاری کرده است تا مجموعه‌ای از کاشی‌های گرافیکی برمبنای آجرها و دیوارهای سنگریزه‌دار را به نمایش بگذارد.

دیکسون علاوه‌ بر طراحی سِت قهوه‌خوری آینه‌ای و نورپردازی به شکل چرخ‌دنده، اخیرا در هتلی متروکه در لندن فروشگاه موقت بزرگی را افتتاح کرده است.

موکت ها، از جمله طرح محو الگوهای تکراری برمبنای اَشکال موجود در لندن را به نمایش می‌گذارند.

دیگر موکت هایی که اخیرا به نمایش گذاشته شده‌اند شامل این موارد می‌شوند: کلکسیون نمد و چوبِ ‌پنبه‌ای راه‌راه اثر هلا جونگریوس برای دانکسینا، و مجموعه‌ی موکت های طرح‌دار پاتریشیا اورکویلا برای برند اسپانیایی گَن، که این موکت ها دوخت بسیار برجسته‌ای دارند.

در موکت «دود» فرم‌های طبیعی‌تری به نمایش درآمده‌اند، در این فرش امواج سفید ابرها در پس‌زمینه‌ی قهوه‌ای قرار گرفته‌اند، درحالی‌که رنگ‌های سیاه و سفید در طرح «جریان»، به نظر امواج رودخانه‌ی تایمز را بازسازی می‌کنند. در موکت «دود» دیکسون، فرم‌های طبیعی‌تر به شکل امواج سفید ابرها به نمایش درآمده‌اند.

 

منبع: dezeen

موکت اکسمینستر

موکت سیزال انتخابی هوشمندانه !

این نوع از فرش در قرن هجدهم میلادی در شهر اکس مینستر انگلیس برای اولین بار استفاده شد. موکت اکسمینستر مترادف با کیفیت است.این نوع از موکت هنوز هم به روش های سنتی رنگرزی و بافته می شوندبرای تولید ۳ تا ۵ متر از این نوع موکت یک ساعت زمان لازم است. کیفیت موکت های اکسمینستر بر اساس تعداد گره در هر متر مربع و گرماژ الیاف آن تعیین می گرددموکت یا فرش اکسمینستر قابلیت رنگی تا ۳۲ رنگ را دارد که این تعداد بیشترین تعداد رنگ در این سطح میباشد.

موکت اکسمینستر جدای از کیفیت منحصر به فرد قابلیت رنگرزی بسیار بالا و قابلیت طراحی که دارد، موارد دیگری را نیز شامل میشود از جمله آنها میتوان به وضوح طرح بافته شده به مثابه فرش های دستباف، سهولت نگهداری و میزان بالای کاهش صدا محیط اشاره کرد.

دوام و ماندگاری موکت های اکسمینستر

هنگامی که موکت یا فرش در زمان بافته شدن به صورت woven به شکل تار و پود در پشتیبان بافته میشود استحکام فوق العاده ای به موکت و فرش هایی از این دست می دهد که قابل قیاس با سایر روش های تولید نیست.طول عمر این موکت ها ۲۰ تا ۳۰ سال حتی در محیط های پر ترافیک میباشد این به این معنی است موکت اکمینستر بسیار با دوام تر از انواع دیگر موکت ها میباشند.موکت ها معمولاً در اثر رفت و آمد و در صورت قرار گیری در محیط های پر رفت و آمد اثراتی از ساییدگی دیده میشود در موکت های اکسمینستر  این حالت اتفاق نمی افتد و این نوع از موکت یا به اصطلاحی فرش، دچار ساییدگی و پاره شدن نمیشود.

جنس الیاف موکت اکسمینستر

موکت های اکسمینستر از ۸۰٪ پشم خالص و۲۰٪ نایلون ضد الکتریسیته ساکن تولید میشوند. این ترکیب الیاف از سال ۱۹۵۰ رایج بوده است. این مواد در تولید این نوع مومت ها منجر به جذب آلاینده های مضر مانند دی اکسید نیتروژن و دی اکسید گوگرد میگردد. بافت این نوع موکت ها به جذب رطوبت موجود در هوا نیز کمک میکند.

این فرش ها را میتوان به صورت کاملاً سفارشی شده تولید کرد، که استفاده از چنین موکت هایی به خصوص در هتل ها نشان از دقت توجه و کیفیت فضای مورد نظر میباشد.

شیوه تولید موکت های اکسمینستر

موکت های اکسمینستر به علت نحوه تولید پیچیده ای که دارند و وجود کیفیت و دقت در تمام مراحل تولید این فرش ها، حس لوکس و منحصر به فردی را با خود به همراه داردوجود چنین موکت هایی در مراکز تجاری بزرگ ،فرودگاه ها، هتل ها یا حتی فضا های مسکونی ، امضایی از نوع توجه به کیفیت متریال استموکت های اکسمینستر گزینه اول متریال مورد استفاده برای کف در فرودگاه های بین المللی و هتل های رده بالا از سال های دور بوده است. طی دو قرن گذشته روند ساخت این نوع فرش ها تغییرات بسیار کمی داشته است. اما پیشرفت ها تکنولوژی و روند طراحی  مشخصات این نوع فرش پشمی را به سطوح جدید وارد کرده است.  اضافه شدن رنگ های قابل استفاده از ۸ رنگ به ۱۲ رنگ و امروزه در بهترین حالت به ۳۲ رنگ حاکی از همین تاثیر تکنولوژی بر این صنعت بوده است. اما بعد از گذشت سالها روش تولید همچنان یکسان باقی مانده است که کمک شایانی به حفظ کیفیت آن کرده است.

ویژگی های موکت اکسمینستر:

 • ثبات ابعادی جهت جلوگیری از گسستگی الیاف
 • ظاهر فوق العاده لوکس
 • طول عمر بسیار بالا
 • امکان طراحی های بسیار گسترده
 • دقت فوق العاده در پیاده سازی طرح های پیچیده
 • مقاومت بی نظیر در برابر ترافیک و تردد
 • بسیار شبیه به فرش دستباف

استفاده از موکت و فرش های اکسمینستر با در نظر گرفتن ویژگی های طراحی آن به نوعی یک قطعه هنری در بستر فضا است که داستانی را با خود به فضا می آورد که تا سالها همچنان تکمیل کننده ویژگی ها هیجان انگیز آن محیط باقی می ماند.

راهنمای انتخاب موکت در طراحی اتاق کودک

راهنمای انتخاب موکت در طراحی اتاق کودک

انتخاب موکت در طراحی اتاق کودک

طراحی اتاق کودک انتخاب موکت برای والدین حساس تر از انتخاب موکت برای سایر قسمت های یک فضای مسکونی است. این حساسیت کاملاً منطقی است. چرا که در طراحی اتاق کودک باید به این نکته توجه شود که بچه ها به علت جنب و جوش بیشتر عملاً زمان زیادی را در معرض ارتباط با موکت هستند. در این مقاله ما در سیزال به بررسی جنس های متفاوت موکت، معایب، مزایا، آلرژی و باقی موارد مربوطه خواهیم پرداخت و به شما کمک می کنیم که انتخاب بهتری داشته باشید.

۱- جنس الیاف موکت

پلی آمید:

این جنس از الیاف بهترین گزینه در بین نخ های مورد استفاده برای تولید موکت میباشد. در زیر ویژگی های این الیاف را میتوانید بررسی کنید.

 • حالت ارتجاعی بسیار عالی
 • مقاومت پیچ­ خوردگی­ های الیاف در برابر بازشدن
 • قابلیت تمیزشوندگی عالی
 • مقاومت زیاد در برابر کثیف­ شدن
 • قابلیت پنهان­ سازی کثیفی و چرک
 • مقاومت در برابر سایش
 • حداقل پرزدهی

پلی استر:

تا زمانی که آنرا با نایلون مقایسه نکنیم، انعطاف­ پذیری و مقاومت خوبی در برابر لکه دارد. پلی استر رنگ­ها و طرح­ های زیاد و خوبی را به ما پیشنهاد می­ کند. پلی­ استر ضد حساسیت است، در برابر رطوبت، بید و کپک­ زدن مقاوم و ارزان­تر از پشم و نایلون می­باشد. تا زمانی که از لکه­ های روغنی محافظت شود، قابلیت تمیزکردن و نظافت خوبی دارد و همچنین با شامپو و دیگر تمیزکننده­ های موکت نیز بسیار خوب عمل میکند.

پلی پروپیلن:

مزیت این موکت شامل مقاومت در برابر کثیفی (به جز لکه­ های روغنی) و قیمت ارزان آن می­باشد. تمام این موکت­ها به صورت Solution Dyedرنگرزی می­شوند. با این حال، این الیاف حالت ارتجاعی ضعیفی دارند. نسبت نایلون ارزان­ تر می­ باشد و همچنین دارای قابلیت­ های مقاومت در برابر کثیفی، آب و رطوبت، لکه، فشار زیاد و الکتریسیته ساکن می­ باشد. پلی ­پروپیلن برخلاف دیگر الیاف، آب را به خود جذب نمی­کند.

جنس موکت ها امکان دارد که ترکیبی از پلی آمید و پلی استر یا پلی استر و پلی پروپیلن باشد.

نگرانی در مورد سلامتی و امنیت کودکان از سنین ۸ ماهگی که شروع به چهار دست و پا راه رفتن می کنند آغاز می شود و تا حدود۱۰ سالگی ادامه پیدا خواهد کرد.

در این بین شاخص هایی که اهمیت پیدا می کنند نکاتی است که در زیر بدان اشاره میکنیم.

راحتی گزینه اول در طراحی اتاق کودک

در طراحی اتاق کودک باید به این نکته توجه داشت که پوست لطیف نوزادان به دلیل میزان حساس بودن باید از طرف والدین به میزان زیادی مورد توجه قرار گیرد. اهمیت این موضوع برای کودکان زیر یکسال بیشتر هم خواهد شد چرا که در سنین ذکر شده کودک بیشترین میزان تماس را با موکت خواهد داشت. به همین منظور مورد دیگری اهمیت پیدا میکند و آن هم آلرژی است. پیشنهاد سیزال مدل های secret, la’mour, sydney و unique میباشد.

آلرژی:

در مقاله های پیشین و در مطالب مربوط به مزایای موکت به این مورد با درج منبع موثق به این نکته اشاره کردیم که بر خلاف باور های رایج موکت به هیچ عنوان تاثیری در ایجاد آلرژی ندارد.

قابلیت پاک شدن لک و کثیفی:

کثیف شدن موکت روندی است که نمی توان از آن جلوگیری کرد. و میتوان به شکلی اصولی آن را کنترل کرد. همین علت موکت مورد استفاده باید قابلیت حداقل نفوذ پذیری لک را داشته باشد و در صورت لک شدن بتوان آن را به حالت قبل برگرداند.

کاهش صدا:

کاهش سر و صدای ناشی از بازی و گاه بی قراری کودکان یکی از معضلات همیشگی نگهداری از آنها برای والدین بوده است. این مشکل برای خانواده هایی که در طبقات آپارتمان ساکن هستند و میتواند بیشتر هم باشد. و مسلماً محصولی که ما داریم در مورد آن بحث میکنیم ،یعنی موکت به خودی خود هر صدایی را به حداقل می رساند.

طول عمر و ماندگاری:

ماندگاری کیفیت اولیه موکت و کوبیده نشدن در مرور زمان به شکل مستقیم به میزان کیفیت موکت و تراکم الیاف آن بستگی دارد. و البته نحوه استفاده از موکت که بدیهی است در صورت استفاده نادرست هیچ تضمینی برای هیچکدام از موارد ذکر شده وجود نخواهد داشت. اما در صورتی که موکت کیفیت مرغوبی را دارا و نحوه استفاده از آن نیز اصولی باشد تا سالها میتوانید بر روی ماندگاری موکت تان حساب کنید.

چرا کفپوش آلومینیومی؟

کفپوش آلومینیومی

کفپوش آلومینیومی به نوعی مکمل استفاده بهینه از موکت میباشد و محل های استفاده آن یکی از بخش های حساس در ساختمان بشمار می رود که بسیاری مواقع  توجه کافی به این بخش از ساختمان صورت نمیگیرد. در این مقاله میخواهیم به حقایق این مسئله در رابطه با تاثیر و مزایای آن بر ساختمان بپردازیم.

 

صرفه جویی در هزینه ها

 

کفپوش آلومینیومی منجر به صرفه جویی بیشتر و کاهش هزینه های نظافت ساختمان می شود. با وجود کفپوش های آلومینیومی  هزینه های نظافت که شامل هزینه های نیروی انسانی و استفاده بی رویه از آب و زمان است را میتوان به حداقل رساند. استفاده از کفپوش های پامیس روند پاکیزگی را طولانی تر میکند و وجود آنها به ویژه در ورودی ساختمان ها منجر به ورود حداقل آلودگی های محیطی به آن فضا می شود، و این امر تاثیر بسزایی در میزان جلوگیری از استهلاک ساختمان را ایفا می کند.

 

 

تداوم پاکیزگی

 

ورود آلودگی های محیطی از جمله گرد و خاک و آلودگی های درشت تر مانند سنگ ریزه به ساختمان به طور پیوسته بر همه بخش های داخلی ساختمان تاثیر می گذارد. و نهادینه شدن آلودگی و غبار هایی که طی مدت زمان طولانی به وجود آمده اند، نیازمند صرف هزینه و زمان بسیاری زیادی می باشد.

بخش اعظمی از آلودگی ها از ورودی های ساختمان از جمله ورودی های اصلی ،فرعی، پارکینگ و آسانسور ها وارد فضای داخلی میشود که در صورت عدم استفاده از کفپوش های آلومینیومی بایستی به صورت روزانه و مداوم نظافت گردد. اما با وجود کفپوش های آلومینیومی نیازی به نظافت های روزانه و خیس شدن های ناشی از نحوه نظافت سنتی نمی باشد.

 

سرمایه گذاری

 

کفپوش آلومینیومی از نگاهی دیگر نوعی سرمایه گذاری در زمینه طول عمر فضای ساختمان است.

عدم وجود آلودگی های محیطی در ساختمان بر روی کیفیت هوای داخلی آن نیز تاثیر مستقیم دارد. همه این مزایا با انتخاب کفپوش های آلومینیومی مناسب در بهینه ترین حالت ممکن اتفاق خواهد افتاد؛ و از طرفی کیفیت کفپوش های آلومینیومی پامیس، بدلیل وجود  آلومینیوم ۶۰۶۳ مرغوب در ساختار آن دارای طول عمر بیشتری می باشد. از این رو استفاده از کفپوش های پامیس نوعی سرمایه گذاری بلند مدت و مقرون به صرفه به حساب می آید. مدل های موکت که به عنوان پادری در ورودی فضا ها بدون آلومینیوم هم استفاده می شود مدل های Lombok – Crafter و Hong kong میباشند.

موکت سیزال انتخابی هوشمندانه !

نگرش موکت سیزال

موکت سیزال با شرایط متفاوت و منحصر به فردی خدمت میکند. ما همه چیز را بر پایه شرکتی هدف محور بنا کرده ایم که رسالت آن عرضه مجموعه ای از محصولات منحصر به فرد است.
با آگاهی و دل سوزی عمل گرایانه ما سعی در بهتر انجام دادن فرایند ها داریم. با انجام دادن فرایندهایی که در حیطه فعالیت این شرکت تعریف میشود در پی آن هستیم که تاثیر گذاری مناسب تری داشته باشیم.

 

ارزشهایی که موکت سیزال بر پایه آن شکل گرفته است. و عملکردی که تا به الان داشته ایم نشان از همین دارد توصیف این مسئله که ما جهان اطراف را چگونه می بینیم این اصلی ترین میزان تاثیر گذاری سیزال بر طراحی فضا هاست. پیشگام بودن در ارائه خدمات موکت که قبل از این کمتر در اطرافمان مشاهده کرده بودیم، و تمایل به نوآوری و ارائه تصویری مدرن تر، زیباتر و منسجم تر از فضا تمام خواسته ماست.

در واقع سیزال خود را بیشتر از یک شرکت ارائه محصول معرفی میکند. چرا که خدمت و ارائه محصول مرغوب را فراتر از فروش محصول میداند. اگر بخواهیم به عقب برگردیم و پایه های اولیه شرکت را با هم مرو کنیم به جمله ای در لوگوی سیزال میرسیم که تشریح کاملی از همین رویکرد از آغاز فعالیت تاکنون بوده است.

موکت بهانه ای برای آفرینش فضا های بهتر

چشم انداز  ما کمک به خلق فضا های مدرن است. فضاهایی که منجر به راحتی بیشتر و لذت بصری فراتر است؛ نه محیط هایی که به دور از جنبه زیبایی شناسی طراحی می شوند. ما میخواهیم به تصمیم های شجاعانه در انتخاب رنگ و مدل محصولات جامه عمل بپوشانیم. و سعی کنیم شهر را از رنگ های خنثی طیف خاکستری به استفاده از محیط های پر انرژی و منسجم هدایت کنیم. در این بین یک مسئله اصلی وجود دارد. و آن نحوه نگاه و نگرش ما به جهان اطراف است.

این مسئله که ما محیط اطراف را چگونه توصیف میکنیم اصلی ترین بخش تاثیر سیزال بر محیط هاست. ما در تلاش برای ایجاد همبستگی بین المان های مختلف هستیم. و ارائه محصولات متنوع مجموعه های موکت از قبیل موکت های تایل،  مسکونی،  هتلی و خدمات طراحی اختصاصی است. کوشش موکت سیزال برای کسب بخشی از یک تصویر بزرگتر، ما را بر آن داشت که به تعاون و  همکاری بیاندیشیم. این مهم را به وضوح در بخش های مختلف شرکت سیزال میتوان مشاهده کرد. همگی اعضای سیزال جزئی از یک هویت هستند و تلاش همه اعضا تامین خواسته مشتریان است.

موکت، ارتباط بین محصول و زیبایی

ما سعی میکنیم ارتباط بین محصول و زیبایی باشیم. آن قسمت از زیبایی که در کف فضای شما است؛ و منعکس کننده تمام اجزای حاضر در آن است. بدیهی است که خط مشی موکت سیزال اهدافی بر مبنای ایده آل گرایی است. در مورد بخش هایی که در حیطه فعالیت این شرکت قرار دارد، همواره در تلاش برای دستیابی به این مهم هستیم؛ و امیدواریم در این راه بتوانیم ثابت قدم بمانیم.

 

12