چرا کفپوش آلومینیومی؟

کفپوش آلومینیومی پامیس چیست؟

کفپوش آلومینیومی به نوعی مکمل استفاده بهینه از موکت می‌باشد و محل‌های استفاده آن یکی از بخش‌های حساس در ساختمان بشمار می‌رود که بسیاری مواقع  توجه کافی به این بخش از ساختمان صورت نمی‌گیرد. در این مقاله می‌خواهیم به حقایق این مسئله در رابطه با تاثیر و مزایای آن بر ساختمان بپردازیم.

صرفه جویی در هزینه ها

کفپوش آلومینیومی منجر به صرفه جویی بیشتر و کاهش هزینه های نظافت ساختمان می شود. با وجود کفپوش‌های آلومینیومی  هزینه‌های نظافت که شامل هزینه‌های نیروی انسانی و استفاده بی رویه از آب و زمان است را می‌توان به حداقل رساند. استفاده از کفپوش‌های پامیس روند پاکیزگی را طولانی تر می‌کند و وجود آنها به ویژه در ورودی ساختمان ها منجر به ورود حداقل آلودگی‌های محیطی به آن فضا می شود، و این امر تاثیر بسزایی در میزان جلوگیری از استهلاک ساختمان را ایفا می کند.

تداوم پاکیزگی

ورود آلودگی های محیطی از جمله گرد و خاک و آلودگی های درشت تر مانند سنگ ریزه به ساختمان به طور پیوسته بر همه بخش های داخلی ساختمان تاثیر می گذارد. و نهادینه شدن آلودگی و غبار‌هایی که طی مدت زمان طولانی به وجود آمده اند، نیازمند صرف هزینه و زمان بسیاری زیادی می باشد.

بخش اعظمی از آلودگی ها از ورودی‌های ساختمان از جمله ورودی‌های اصلی، فرعی، پارکینگ و آسانسور‌ها وارد فضای داخلی می‌شود که در صورت عدم استفاده از کفپوش های آلومینیومی بایستی به صورت روزانه و مداوم نظافت گردد. اما با وجود کفپوش‌های آلومینیومی نیازی به نظافت های روزانه و خیس شدن های ناشی از نحوه نظافت سنتی نمی‌باشد.

وجود موکت در اکثر فضاها به معنای دمیدن روح معماری معاصر با بافت و رنگی نو در ابعاد فضاهای امروزی است. شرکت نوین سیزال صنعت بیش از یک دهه است که در بالاترین سطح ممکن به ارائه خدمتی نو همت گماشته است تا در خلق فضاهای ماندگار سهیم باشد.

آشنایی با موکت نسوز

سرمایه گذاری

کفپوش آلومینیومی از نگاهی دیگر نوعی سرمایه گذاری در زمینه طول عمر فضای ساختمان است.

عدم وجود آلودگی های محیطی در ساختمان بر روی کیفیت هوای داخلی آن نیز تاثیر مستقیم دارد. همه این مزایا با انتخاب کفپوش‌های آلومینیومی مناسب در بهینه‌ترین حالت ممکن اتفاق خواهد افتاد؛ و از طرفی کیفیت کفپوش های آلومینیومی پامیس، بدلیل وجود  آلومینیوم ۶۰۶۳ مرغوب در ساختار آن دارای طول عمر بیشتری می باشد. از این رو استفاده از کفپوش های پامیس نوعی سرمایه گذاری بلند مدت و مقرون به صرفه به حساب می آید. مدل های موکت که به عنوان پادری در ورودی فضا ها بدون آلومینیوم هم استفاده می شود مدل های Lombok – Crafter و Hong Kong می‌باشند.