موکت های طراحی شده

شرکت شاو کانترکت | Shaw Contract ، برای طراحی مجموعه‌ی موکت های تایل، از چشم‌اندازهای دوردست و مناظرطبیعی دورافتاده الهام می‌گیرد.

این شرکت صاحب‌نام، که برای این موکت ها کاملاْ از طبیعت بکر و دوردستی الهام گرفته‌ که تکنولوژی و شیوه‌ی مدرن زندگی هنوز آن را تحت تأثیر قرار نداده و به آن دست درازی نکرده است، به شکلی جسورانه به مناطق خلوت و دورافتاده در طبیعت سفر کرده تا از نزدیک روی آن زمین‌ها مطالعه و تحقیق کند. همچنین تیم پژوهش، عنوان «خارج از زندگی مدرن» برای موکت تایل این مجموعه برگزید.

شما می توانید با مقاله مزایای موکت تایل بیشتر با موکت ادارای مجموعه موکت سیزال آشنا شوید.

این شرکت خوشنام در زمینه‌ی تولید موکت بر این باور است که مجموعه کاشی‌هایی که در نتیجه‌ی این پروژه تولید می‌شوند و می‌‌توانند به عنوان قالیچه در اندازه‌‌های خاص (برای مکان‌های مشخصی از ساختمان) یا فرشی تمام عیار استفاده شوند پیوند انسان و طبیعت را به داخل ساختمان می‌آورد و خریدار را ترغیب می‌کند تا بیشتر به طبیعت فکر کند. اشلی اُلسن، مدیر طراحی شرکت، اظهار داشت:«این مجموعه فرصتی را فراهم کرد تا بتوان روال معمول و همیشگی را در هم شکند و به جستجوی تجربه های جدید در مناطق ناآشنا و دورافتاده بپردازد.»

اشلی اُلسن در ادامه گفت: «در این مجموعه الگوهای طراحی شده چشم‌اندازی مختصر را از مناظری که ما با آنها مواجه شدیم نشان می‌دهد».

این شرکت، با مشاهده‌‌ی دقیق و بررسی مناظر در مقیاس کوچک،  خط‌ کشی‌ها و نشانه‌گذاری های پیچیده را که توسط خزه، تارهای عنکبوت و رد حشرات ایجاد می‌شود به عنوان مدل و مرجع قرار داد و از آنها چهار الگوی متفاوت پدید آورد.

این تایل ها که هرکدام آنها از عناصر طبیعت الهام می‌گیرند.  رنگ‌های موجود در ساحل، صخره، و تپه‌ی شنی ، رنگهای ما را تشکیل می‌دهند که به ترتیب آبی تیره، خاکستری تیره، و رنگ بژ(خاکستری مایل به زرد) با سایه‌های زرد و نارنجی یا قرمز هستند. مشتریان می‌توانند این محصول را به صورت رول با بافت سفارشی تهیه کنند و همچینین از میان دو شیوه‌ی متفاوت بافندگی لوپ یکی را انتخاب کنند.

اُلسن در ادامه‌ی توضیحات خود بیان کرد: « (در این پروژه) لوحی از رنگ‌های اصیل و واقعی از پیرامون ما استخراج شده است.»

«رنگ‌های استفاده‌شده از میان کثرت رنگ‌ها درهمه‌ی آنچه که ما مشاهده کردیم انتخاب شده‌اند و بازتابی هستند از آنچه که طبیعت به شما ارائه می‌دهد، هنگامیکه از زندگی مدرن جدا شده و به طبیعت می‌روید.»