طراحی های منحصربفرد موکت

طراحی موکت توسط استدیوی طراحی زاها حدید

استودیوی طراحی زاها حدید از طرح­ موکت ­هایی رونمایی کرد که از پروژه­ های مؤسس فقید این استودیو مثل پروژه MAXXI  و مرکز فرهنگی بین­ المللی جوانان نانجینگ الهام گرفته شده ­اند.

این طرح ­ها دربرگیرندۀ چهار تمِ معمول کارهای زاها حدید هستند: خطوط راه­راه، شکل­های روبان مانند، مناظر پیکسلی شده و اشکال سلولی.

این چهار تم در 22 طرح فرش دستبافت که با دستگاه­های بافندگی اکسمینستر بافته شده ­اند به کار رفته­ اند.

این موکت توسط استودیوی طراحی زاها حدید برای شرکت تولیدی royal thai طراحی شده و re form  نام دارد علت این نامگذاری این است که هر یک از موکت ها نمایانگر پیکربندی مجدد و دگرگونی هستند.

این استودیوی طراحی که در لندن است اعلام کرده که « الگوهای هر گروه از موکت ها ، امضای زاها حدید را که همان درهم ­آمیختن، لایه ­بندی و بازی با نور و سایه است را در خود دارد.»

« در طرح فرش ­های شرکت تولیدی royal thai  از رنگ­های جدید سفارشی مثل فیروزه­ ای، قرمز و سبز استفاده شده است.»

تیم طراحی از طرح ساختمان­ها و محصولاتی در فرش­ ها استفاده می­کند که به راحتی قابل شناسایی باشند.

الگوی خطوط راه­راه که در موکت ­ها استفاده شده بیانگر طراحی سیال و فوتوریستیِ زاها حدید در ساختمان MAXXI : موزه ملی هنر قرن 21 ام در رم و روبان های فلزی موجدار نمای ساختمان نوساز 520W در خیابان 28 ام است.

الگوی موکت هایی که طرح پیکسلی دارند یادآور نمای سوراخ­ سوراخ ساختمان مرکز فرهنگی بین­ المللی جوانان نانجینگ است.

در عین حال الگوی موجدارِ موکت هایی که طرح روبان دارند در فضای داخلیِ گالریِ استودیویِ طراحی زاها حدید در کلرکنول لندن دیده می­شود. همچنین این الگو در طرح­ های پیچیده مثل مجسمۀ تالوسِ درهم پیچیده که با چاپگر سه بعدی ساخته شده و گروه تحقیقاتِ طراحی و محاسبۀ زاها حدید آن را طراحی کرده  هم دیده می­شود.

و در آخر، موکت هایی که الگوی سلولی دارند بسیار شبیه به فرم­های مشبک به کاررفته در پروژه هایی مثل جواهرات کلافی طلای سفید هستند که این تیم با همکاری برند جواهر سازی سوئیسی CASPITA آنها را تولید کرده است.

جشنواره زمستانی

فروش ویژه موکت‌های سیزال