ترند های رنگی موکت در سالی که گذشت

ترند های رنگی موکت

گرایشات و تمایل های رنگی که در یک سال می تواند بوجود بیاید در انتخاب مد برای سال آینده، خلق آثار هنری جدید و نو، جذابیت آفرینی بصری برای صنعت چاپ و … می تواند، تاثیر زیادی داشته باشد. تحقیقات زیادی در این زمینه برای ترندها و تمایلات رنگی در سال 2019 انجام شده است که در ادامه می توانید با این ترندها در زمینه موکت و کفپوش بیشتر آشنا شوید.

رنگ مرجانی

همانطور که احتمالا خبر دارید، رنگ سال 2019 رنگ مرجانی یا به انگلیسی Pantone Living Coral است. هر رنگی که برای یک سال انتخاب می شود، باعث می شود که فروش محصولات و کالاهایی با آن رنگ هم به مراتب افزایش پیدا کند. در واقع رنگ انتخابی هر سال بر تصمیم گیری برای خرید یک کالا تاثیر مستقیمی دارد. سال 2019 سالی بود که استفاده از این رنگ و تمایل برای خرید کالاهای با این رنگ، بسیار زیاد بود.

در این زمینه شرکت های زیادی توانستند با استفاده از این طیف رنگی محصولات پر روحی را به بازار تزریق کنند و فروش خوبی داشته باشند. نمونه آن هم که احتمالا شما هم مشاهده کردید، کفپوش های مرجانی یا همین طیف رنگی در شرکت های بزرگ مد و استایل بود. این رنگ و طیف هایش حتی در مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری برای کفپوش ها استفاده شدند.

ترند های رنگی موکت

در سال های اخیر شاهد افزایش رشد محبوبیت رنگ سبز و طیف های آن در جامعه هستیم. طیف های زیادی از رنگ سبز در صنعت مد و تولید مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رنگ انواع سبزیجات با تفاوت در میزان سبز بکار رفته
  • گیاهان با سبز روشن
  • طیف رنگی انواع زمردها
  • و …

رنگ نعنایی در سال 2019 شاهد استقبال بی نظیری بود. البته تعداد زیادی از کارشناسان بر این باورند که این رنگ در سال 2020 بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد و در واقع ظرفیت های پنهان آن شکوفا می شود. برای نمونه استفاده از این رنگ و طیف های آن در موکت می توانید به عکس زیر نگاهی بیندازید که کفپوش هایی را با رنگ نعنایی و طیف های آن نشان می دهد. موکت سیزال می تواند زیبایی های بی نظیری را به خانه شما بدهد. ، برای مشاهده و خرید موکت مسکونی این صفحه را به شما پیشنهاد میکنیم.

رنگ خاکستری

همیشه شاهد رنگ های پر جنب و جوشی بودیم که در مدت زمان خاصی تمایلات به آن ها زیاد می شود. اما به زودی هم محو می شوند. در واقع ترند شدن رنگ خاکستری در سال 2019 این موضوع را اثبات می کرد که در کنار رنگ های پرجنب و جوش، رنگ های آرام همیشه باید وجود داشته باشند. و حتی گاهی می توان آن ها را در پس زمینه کارها مورد استفاده قرار داد.

رنگ خاکستری که ماهیت نه گرم و نه سردی دارد، می تواند اتاق را به رنگ های مختلفی تقسیم بندی کند. در واقع تمامی طیف های رنگی که می توانند با استفاده از رنگ خاکستری بوجود بیایند برای روشنایی بخشی به اتاق ها قابل استفاده هستند. اگر از الگوهای صحیحی برای استفاده از رنگ، استفاده شود شاهد جذابیت زیاد در مکان یا کالایی هستیم که از این رنگ استفاده شده است. رنگ خاکستری از گذشته در موکت ها و کفپوش ها استفاده می شده است که نمونه رنگ های آن را در عکس بالا می توانید مشاهده کنید.

احتمالا در حال حاضر ذهن شما درگیر است که در رنگ سال ۲۰۲۰ کدام رنگ است؟ رنگ سال ۲۰۲۰ که چهارم دسامبر از سوی کمپانی پنتون اعلام شد، آبی کلاسیک است.

پیشنهاد می کنیم با برای آشنایی با رنگ آبی کلاسیک در طراحی داخلی و موکت نیز مقاله رو مطالعه کنید.